Den zvířat 4. 10. 2023

Ve středu 4. října 2023 proběhl na 1. stupni naší školy již 3. ročník projektového dne věnovaný zvířátkům. Pozvány byly také děti z MŠ Žalhostice a MŠ Velké Žernoseky. Den svatého Františka, patrona zvířat, je věnován zvířatům po celém světě. I letos si naši žáčci a žákyně přinesli do školy své mazlíčky, ať už živé, namalované, vyfotografované nebo ty plyšové. Vzájemně si o nich popovídali a potom už spěchali na školní hřiště, kde si prohlédli a pohladili zvířátka, která jim ze svého dvorečku dovezla ukázat Adélka Vrchecká. O králíkovi, morčátku, koze, ovečce, oslíkovi a poníkovi se od ní děti dozvěděly mnoho zajímavých věcí. Tou nejdůležitější myšlenkou, kterou si z celého dopoledne děti odnášely, je skutečnost, že se o zvířátka, která máme doma, musíme pečlivě starat, aby s námi byla šťastná.