Noc s Andersenem (1. 4. 2022)

10 Dub

Z pátku 1. 4. na sobotu 2. 4. se žáci 2. a 4. třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Žalhostice připojili k  nocování ve své  škole v rámci 22. ročníku Noci s Andersenem, kdy na  více než 1.400 místech naší planety  nocovalo, četlo a dobrodružství si užilo asi 90.000 dětí i dospělých! 🙂
Celá akce byla zahájena malým  loutkovým divadélkem dětí ze 4. třídy, které si připravily  pro své mladší kamarády ze 2. třídy a taky pro své rodiče. Potom se druháčci i čtvrťáci vypravili na návštěvu do  Místní knihovny ve Velkých Žernosekách, kde už na ně čekala milá paní knihovnice paní Balcarová. Ukázala jim knihovnu včetně dětského oddělení, informovala děti o tom, jak to v knihovně funguje a pozvala je na pravidelné návštěvy každé úterní odpoledne. Dále si děti poslechly vyprávění o dánském spisovateli H. CH. Andersenovi, podle něhož je tato světová akce pojmenována. Po návratu do školy si chvíli lámaly hlavičky nad kvízem s popletenými pohádkami a potom si  už pochutnaly na  pizze. Po večeři si připravily svoje spací hnízdečka a z nich pak četly ostatním spolužákům ukázky ze svých oblíbených knížek. Po vyčištění zoubků přišla na řadu pohádka na dobrou noc od paní učitelek a šlo se na kutě. Ráno všem udělaly radost sladké koláče a buchty, které maminky dětem upekly k snídani, a teplý čaj zahřál bříška před úklidem v okolí školy. Ale to už je další příběh…

Mgr. Ilona Futerová