Oslavili jsme Den zvířat    

10 Říj

V pondělí 4. října 2021 proběhlo na 1. stupni Základní školy v Žalhosticích projektové vyučování Den zvířat, které bylo pro všechny děti připomínkou toho, že všechna zvířátka slavila tento den svůj Mezinárodní den zvířat.

Na tuto akci se žáci 1. stupně předem připravovali, protože měli za úkol vyrobit si štítek s informacemi o svém domácím zvířátku a učili se písničku, kterou si  společně  zazpívali ve vestibulu a zahájili tak „zvířecí den“.

Aby nebyli opomenuti ti nejdůležitější, kterých se celý projekt týkal, přinesly si děti v pondělí své mazlíčky, aby se jimi pochlubily ostatním spolužákům. A tak jste ve třídách 1. stupně mohli vidět domácí zvířátka, o kterých vám jejich malí majitelé prezentovali základní informace a které jste si mohli třeba i pohladit. Objevili se tu křečci, morčátka, šneci, želvičky, korela, ježek, ale třeba i exotické agamy. Ten, kdo neměl doma živého zvířecího kamaráda, si přinesl plyšového.

V další části projektového dne čekalo na děti překvapení. Na školním hřišti se dozvěděly zajímavé informace o koních a mohly se na nich svézt. Pro některé žáčky to byla velká premiéra.

V jednotlivých třídách potom pokračoval projektový den dalšími aktivitami. Děti si zvířátka malovaly, zpracovávaly pracovní listy nebo sledovaly přírodopisné dokumenty o zvířatech.

 Všichni účastníci na závěr dostali certifikát o účasti na projektovém dnu. Ale to nejpodstatnější, co si domů všichni žáci 1. stupně odnášeli, bylo vědomí, že zvířata jsou součástí naší přírody, jsou naše radost a že je musíme chránit.

Mgr. Ilona Futerová

Všechny fotky a také videa rovněž na našem  Facebooku 🙂 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=114739290704487&set=a.237158355129246