Výlety do Prahy

13 Kvě

6. třída

Čtvrtek 2. 5. 2024 jsme věnovali výletu do Prahy, na který jsme vyrazili vlakem. Z pražského hlavního nádraží jsme se vydali pěšky směrem na Žižkov, kde byl první cíl naší výpravy, a to Armádní muzeum Žižkov. V minulosti prošlo muzeum celkovou rekonstrukcí nejen vnitřních prostor, ale i rozsáhlé expozice. Jan Lucemburský vypadal jako živý a nemálo šesťáků po jeho obklíčení po očku sledovalo, jestli se náhodou figurína nepohnula. Z muzea jsme s reptáním několika jedinců vystoupali na Vítkov, kde jsme rozbili výškový tábor pod jezdeckou sochou Jana Žižky od sochaře Bohumila Kafky. Ti nejodvážnější poté absolvovali výstup na vyhlídku Národního památníku na Vítkově, odkud jsme měli celou Prahu jako na dlani. Výlet byl zakončen něčím dobrým na zub a odjezdem vlakem zpět do Žalhostic.  Mgr. David Krchňavý

8. a 9. třída

8. a 9.tř. se toulala po Praze a objevovala  její krásy s průvodcem Davidem Chlumem. Objevovali jsme tajemné průchody Starého města, dozvěděli se, proč mají Dominikáni ve znaku psa, kde žila K. Světlá, kde se tančilo v Praze poprvé tango a kde kvetla prostituce… Vše jsme prošli důmyslnými zkratkami kolem Staroměstského náměstí. Mgr. Diana Krejčíková