Fidorky na Žibřidické Žabce

2 Kvě

Po kovidové přestávce se rozbíhá muzikantský život i pro naše zpěváky a hráče na hudební nástroje. Vinohrádek si zazpíval na krajské soutěžní přehlídce Litoměřická notička a instrumentální soubor si pro intenzivní zážitek zajel do Žibřidic. Tamní základní škola s masivní podporou obce a místních podnikatelů už poosmé uspořádala přehlídku školních kapel – Žibřidickou Žabku. Původně byla určena jen pro školy v Libereckém kraji, ale vstřícní pořadatelé zvou i školy z krajů jiných. Divčí kapela z naší školy Fidorky se zúčastnila hned prvního ročníku a zanechala velmi dobrý dojem. Letos jsme vyslali velmi početnou partu. Sedmnáct muzikantů (kytaristé, flétnisté, hráči na ukulele, metalofon a xylofon) pod názvem Fidorky 22 si nejen dobře zahrálo a užilo si skvělých výkonů ostatních kapel, ale především dobře reprezentovalo naši školu.

Mgr. Vladimír Fiedler