Koncert paní Zory Křičkové

29 Lis

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 se dostalo našim žákům nevšedního kulturního zážitku. Na svůj tradiční koncert k nám zavítala vynikající klavíristka koncert Zory KřičkovéZora Křičková. Pro žáky z 1. až 4. třídy si připravila pořad Putování paní Hudby. Drobné skladby od proslulých skladatelů (Schuman, Čajkovskij…) spojila průvodním slovem v působivé pásmo, které malé posluchače strhlo a nadchlo. Starším žákům paní profesorka předvedla výběr z klavírních skladeb geniálních skladatelů přelomu 18. a 19. století – W. A. Mozarta a Ludwiga v. Beethovena. Zazněly takové klenoty klavírní hudby jako Turecký pochod, sonáta Měsíční svit, nechyběla ani populární „Eliška“. K tomu opět vynikající průvodní slovo o obou skladatelích. V závěru obou produkcí paní Křičková pochválila posluchače za pozornost. Skutečně naše děti svým chování a vnímavostí udělaly radost nejenkoncert Zory Křičkové paní klavíristce, ale i nám učitelům. Radost by měli určitě i rodiče.

 

Těšíme se na příští koncert!

 

 

 

Autor: Mgr. Vladimír Fiedler, ředitel