MŠ: Podzimní dílna – tematické setkání s rodiči

1 Lis

V pondělí 25. 10. 2021 se uskutečnilo společné tvoření rodičů a dětí na téma „Halloweenské dýňování“ k tradiční podzimní výzdobě prostoru před MŠ. Děti se seznamovaly s tradicí Dušiček a Halloweenu a tím se světem lidí, kultury a umění. 

Dílna probíhala po odpolední svačině, rodiče přicházeli cca od 14. 15 hodin. Následovalo přivítání a seznámení s průběhem dílny – kdo nevěděl, jak se dýně vyřezává, bylo vysvětleno i předvedeno na rozpracované dýni. Dítě, pokud chtělo, si vybralo z připravených motivů –  kočiček, soviček, strašáků apod., vybralo si dýni, otřelo si ji a u stolečku společně s rodičem tvořilo. Děti na dýně kreslily své nápady, rodiče odřízli pokličku a děti lžícemi pomáhaly vybírat dužinu. Potom dospělí vyřízli žádaný motiv a společně s dětmi dýně dozdobovali přírodninami, semínky atp. Po dokončení práce jsme dali dýně na lavičky na výstavu, vložili led svíčky a měli radost z pěkně prožitého odpoledne a krásných výtvorů.

Výtvory jsme nakonec rozmístili před školku a ráno děti přivítaly svítící dýně.

Věra Illnerová

Pozn. Respirátory rodičů byly sundány jen pro účely focení.