Vinohrádek v Chlumci

11 Dub

 

malý sborV sobotu proběhlo krajské kolo celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů. Zúčastnilo se jí 350 dětí z celého ústeckého kraje, celkem 13 sborů. Opět jsme byli jediní zástupci venkovských škol. Za naši školu nastoupily 2 sbory (40 dětí) a ve svých kategoriích byly oceněny zařazením do stříbrného pásma. naši hudebníciV případě mladších zpěváčků se jedná o velký úspěch, byla to jejich první soutěž a bez trémy to výborně zvládli. Zaujali jsme bohatým zvukem nástrojů, u kterých se vystřídalo až 12 hráčů. Hlavní sbor odvedl výborný výkon a jen krůček ho dělil od zlatého pásma (lepší byli jen Cvrčci z Roudnice). Krásně vyzněla píseň Vlaštověnka lítá a Oh, Freedom. Prvotní lehké zklamání brzy vystřídalo odhodlání, že za rok už to bude zlato. Děkuji všem zpěvákům a hráčům za reprezentaci školy a obce! Zvláštní poděkování patří „tetě“ Kátě (Oncirkové), která mi pomohla ohlídat „mančaft“ a Vojtovi Fiedlerovi za výborně zahranou basu!velký sbor

Vladimír Fiedler, ředitel a sbormistr