Benefiční vědecká show na gymnáziu

3 Říj
V pátek 1. 10. 2021 se žáci II. stupně ZŠ zúčastnili benefiční vědecké show pořádané na Gymnáziu Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Téma show bylo představení  Van de Graaffova generátoru. Nejdříve se žáci seznámili s historií generátoru, který vynalezl americký fyzik nizozemského původu R. J. Van de Graaff. Žáci se přesvědčili, jak elektrostatický stroj nabíjí kovovou kouli na velmi vysoké napětí. Hravou formou rozsvicovali zářivku „vlastním tělem“, jiskřili pod bedlivým vedením profesorky Adély Marschallové-Rumlerové a studentky 3. ročníku Anety. Výtěžek benefice putoval na podporu africké nemocnice, kde lečí bývalí studenti gymnázia v rámci projektu Lékaři bez hranic.
Po skončení benefice se žáci pod vedení třídních učitelů vydali na vlastivědnou vycházku na Mírové náměstí v Litoměřicích. Cílem bylo poznání významných dominant Litoměřic.
 
Mgr. Diana Krejčíková
 
Na našem Facebooku můžete vidět i dvě videa z akce 🙂