„VODOU PORTOU“ – tak to máme za sebou

16 Čvn

Tak to máme za sebou… :o)

Avízovaná akce proběhla bez komplikací i přes to, že jsme vezli o téměř 20 dětí více než loni. Logistika v oblasti zajištění potřebného materiálu k lodím, lodě samotné, jídlo, pití, spaní a zajištění hygienických potřeb byla velice dobře zajištěna a na vysoké úrovni. Stejně tak i bezpečnost dětí, která pro nás byla na prvním místě.

V rámci akce proběhlo pasování nových vodáčků mocným Labunem, zpívalo se u táborového ohně v doprovodu našich Fidorek a našeho Fida. Agátka dooslavila své narozeniny…Za pedagogický sbor musím říci, že to letos bylo o něco náročnější než loni, ale rozzářená očka dětí, které našly na hradě Střekov svůj po dva dny hledaný poklad, získané zkušenosti, které jim už nikdo nikdy nevezme a přátelství, která byla podpořena společně strávenými chvílemi, nám opravdu stála za to.

Veliké dík za vytvořené zázemí v Libochovanech Mirce Venclákové a její partě, Pavlovi Krejčíkovi za zajištění vodácké party a materiálu kolem lodí a jídla v Píšťanech, díky obci Velké Žernoseky a Lídě Pafelové za pohostinnost u přívozu. A dále Píšťanským rukoprčkám, které vybavily velkého Labuna na pasování vodáčků.

Ze srdce děkuji partě lidí, kteří se motají kolem mě, protože bez nich by to opravdu nešlo – díky Ivo, Lucko, Radku, Květo, Adélko, Markéto, Petře, Álo, Davide,Zuzko, Martino. Speciální dík je provianťákovi Jitce a její mamince.

Vodáci a záchranáři —– moc díky, bylo to super…

V neposlední řadě musíme poděkovat MIKROREGIONU PORTA BOHEMICA, který naší akci podpořil a doufáme, že tomu bude tak i v roce dalším.

Takže za rok na „VODĚ PORTĚ“ s banány…AHOOOJ

Alena Krchňavá

Připojuji odkazy na fotografie, které pořídili Diana a Pavel Krejčíkovi a reportáže: