Výlet na Tři kříže

13 Lis

Dne 9. 10. 2015 jsme šli na poznávací výlet na Tři kříže. Šla 5. až 9. třída, sraz byl u školy a ve Velkých Žernosekách na návsi. Trasa byla přes Žernosecké viniceŽernosecké vinice, přes les. Pavlína Sičáková jela u Tří křížů po zadku z kopce. Chudák. Plnili jsme úkoly, poznávali jsme rostliny, stromy, zvířata, okolní krajinu a nejbližší kopce, vesnice a řeku Labe, která protéká naším krajem.

Viděli jsme Pampelišku (smetanka lékařská), bodláky,dub, buk, bříza, lípa, srnku, zajíce, psa, Čertí dráp, Radobýl, Lovoš, Kamýk, Michalovice, Malé a Velké Žernoseky, Malíč, Labe. Z vinice jsme dohlédli až na jezero u Píšťan a Velkých Žernosek. Na konec jsme psali přírodopisný test, většinou se nám povedl. Výlet se nám líbil, šli bychom ho klidně znovu.

Dobytí vrcholu...Autorky: Marie Hadravová a Denisa Šimáňová

 

A já jen dodám, že s touto akcí, která byla v rámci vyučování využita ve prospěch předmětů jako je Vlastivěda, Prvouka, Přírodověda, Zeměpis a Dějepis, je úzce spojen Jan Knobloch z Velkých Žernosek. Nejlepší v již zmíněném testu byli tito žáci:

  1. místo Martin Čapek a Tomáš Oncirk – 9. třída

2. místo Vojtěch Csato a Josef Kunert – 6. třída

3. místo Kateřina Poláčková a Petra Rosenkrancová – 9. třída

4. místo Jakub Hála a Václav Barták – 6. třída

5. místo Marie Hadravová a Denisa Šimáňová

Cesta byla chvílemi velmi dobrodružná, vzhledem k mokrému podloží, a to hlavně při sestupu ze Třech křížů dolů k Labi. Děkuji Honzovi, kolegům i dětem za spolupráci a dobře odvedenou práci.

Alena Krchňavá

7. třída
5. třída
5. třída
6. třída
6. třída