Přivítali jsme prvňáčky

12 Říj

Začátek školního roku vrací životu dětí i jejich rodin řád a pravidelný rytmus. Prázdniny naplněné různými aktivitami, či jen tak prolenošené rychle utekly a naši žáci zasedli do lavic, aby si osvěžili probrané učivo, připomněli některé dovednosti, aby pozvolna najeli na plný výkon a pokračovali ve svém vzdělávání. Pro prvňáčky nastal školní život se všemi jeho radostmi i starostmi. Nové a často nezvyklé povinnosti, vytváření nových návyků, poznávání nového prostředí, to klade značné nároky na jejich mentální i fyzické síly. Bude jistě hodně záležet na jejich rodičích, aby jim v jejich startu pomohli, aby je podpořili, když se nebude vše hned dařit. Největší úkol však čeká jejich paní učitelku. Nejen naučit každého to nejzákladnější, rozvíjet jeho individuální schopnosti, ale také vytvořit pracovitý, tvořivý tým. Start ovšem měli prvňáci náramný. Deváťáci je ze školního dvora odvedli de jejich třídy, kde je přivítal pan ředitel a milými slovy také starostky Žalhostic, Velkých Žernosek, Libochovan a také starosta Píšťan. Nepřišli s prázdnou! Děti dostaly mnoho dárků i užitečných věcí a paní třídní učitelka dostala výraznou finanční pomoc, aby mohla dětem pořídit další pomůcky a potřeby. Velký dík za tuto podporu! Po prvním měsíci školní docházky třídní učitelka Mgr. Miroslava Fiedlerová neskrývá spokojenost a radost. Naši prvňáci jsou velmi šikovní a školu mají rádi. Tak ať jim to vydrží celých devět let!

Mgr. Vladimír Fiedler